Výluka autobusů v ulici Ondráčkově - 2. etapa | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka autobusů v ulici Ondráčkově - 2. etapa

22. 5. 2020 23:00 - 12. 12. 2020 23:00
Linky: 55 N99 151

Z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace dojde ke změně organizace provozu v ulici Ondráčkově v Líšni. Ve druhé etapě dojde k následujícím změnám v dopravě:

Linky 55 a N99 pojedou v úseku Náměstí Karla IV. – Mariánské údolí odklonem ulicí Holzovou a přes Podolí. Na odklonové trase obslouží pouze zastávky Muzeum dopravy, Slatina, rozcestí, Podolská a Mariánské údolí. Vybrané spoje budou ukončeny v zastávce Jírova. Zastávka Náměstí Karla IV. bude přeložena k zastávkám linek 58 a 78, zastávka Podolská bude přeložena do ulice Podolské cca 250 metrů od křižovatky s ulicí Ondráčkovou.

Náhradní dopravu zajistí minibusová linka x55 v trase Jírova – Náměstí Karla IV. – Macháčkova – Velatická, která v oblasti ulice Ondráčkovy projede po místních komunikacích.

Linka N97 se vrací na svoji pravidelnou trasu do smyčky Líšeň, hřbitov.

Regionální autobusová linka 151 pojede stejně jako v první etapě výluky. Spoje vedené do zastávky Brno, Jírova budou v úseku Podolí, Líšeňská – Náměstí Karla IV. odkloněny přes zastávku Slatina, rozcestí. Na odklonové trase obslouží zastávky Slatina, rozcestí a Muzeum dopravy, zastávka Podolí, Líšeňská bude přeložena ke křižovatce ulic Dědina a Výhon, zastávka Náměstí Karla IV. bude přeložena k zastávkám linek 58 a 78. Spoje linky 151 jedoucí pouze do Mariánského údolí pojedou po své pravidelné trase, navíc ale obslouží přeloženou zastávku Podolská.