Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka tramvají v ulici Nové sady

27.06.2020 00:00 - 31.08.2020 23:59
Linky: 8 10 40 61

Z důvodu rekonstrukce tamvajové tratě bude vyloučen provoz tramvají v ulici Nové sady.

Linky 8 a 10 pojedou v úseku Nové sady – Krematorium odklonem ulicemi Hybešova a Vídeňská. Vynechají tak zastávky Soukenická, Křídlovická, Vojtova a Vsetínská, na odklonové trase obslouží všechny zastávky.

Náhradní dopravu zajistí autobusy:

Linka X pojede v trase (Komárov –) Hlavní nádraží – Soukenická – Křídlovická – Nemocnice Milosrdných bratří (zastávka směr Celní) – Vojtova (zastávka v ulici Renneské) – Křídlovická – Soukenická – Hlavní nádraží (– Mariánské náměstí). V úseku Komárov / Mariánské náměstí – Hlavní nádraží bude v provozu pouze v denní době pracovních dnů a v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách nepracovních dnů. Nahradí tak provoz linky 61 (viz níže).

Linka 40 pojede v úseku Křídlovická – Strážní odklonem přes zastávku Vojtova. Zastávka Vojtova ve směru do Bohunic bude obsluhována u zastávky linky N90, ve směru k hlavnímu nádraží v ulici Renneské za křižovatkou s ulicí Polní. Zastávka Strážní bude v obou směrech přeložena do ulice Opavské mezi budovu České pošty a obchodní dům Bauhaus.

Pro cestu mezi centrem města a oblastí Bohunic je možné použít také linku 61 v trase Hlavní nádraží – Nemocnice Bohunice – Osová. V úseku Komárov / Mariánské náměstí - Hlavní nádraží bude její provoz nahrazen linkou X, v úseku Nemocnice Bohunice – Osová zajišťuje linka 61 již od 16. června náhradní dopravu za trolejbusovou linku 25 (viz Výluka trolejbusů v Bohunicích). Od 4. července do 2. srpna 2020 bude linka 61 od zastávky Hlavní nádraží prodloužena do zastávky Dolní nádraží jako náhradní doprava za vlak (viz Vlaková výluka Brno hl.n. – Brno-Židenice).

Autobusy linek 40, 61 a X nebudou obsluhovat zastávku Nové sady.

Související fotky