Výluka tramvají v ulici Vídeňské | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka tramvají v ulici Vídeňské

19. 9. 2020 06:00 - 20. 9. 2020 18:00
Linky: 2 5 6 N90 N91

Z důvodu podbíjení a oprav tramvajové tratě bude vyloučen provoz tramvají v ulici Vídeňské a omezen provoz autobusů v oblasti zastávky Celní.

Linka 2 pojede v úseku Stará osada – Hlavní nádraží a dále odklonem ulicí Renneskou do smyčky Švermova.

Linka 5 bude v provozu pouze v úseku Štefánikova čtvrť – Mendlovo náměstí.

Linka 6 pojede v úseku Česká – Krematorium odklonem přes náměstí Svobody a ulicí Renneskou.

Náhradní dopravu zajistí tramvajová linka X a autobusová linka x6:

Linka X pojede v trase Celní – Modřice, smyčka, a to kyvadlově po koleji pro směr z centra (ve směru k zastávce Celní tedy tramvaj pojede po levé koleji!). Zastávka Celní bude pro linku X přeložena cca o 200 metrů k Modřicím (pod most tramvajové tratě).

Linka x6 pojede v trase Česká – Mendlovo náměstí – Celní – Ústřední hřbitov. Zastávka Celní bude v obou směrech přeložena cca o 200 metrů k Modřicím (pod most tramvajové tratě).

Přestup mezi linkami X a x6 je možný v zastávce Celní, přestup mezi odkloněnými linkami 2 a 6 a linkami náhradní dopravy X a x6 je možný pěším přechodem mezi zastávkami Vsetínská a Celní. Pozor, zastávka Celní pro linky X a x6 bude přeložena pod most tramvajové tratě do Starého Lískovce!

S ohledem na místo prací budou také noční autobusové linky N90 a N91 v noci ze soboty 19. září na neděli 20. září 2020 obsluhovat v obou směrech zastávku Celní v přeložené poloze pod mostem tramvajové tratě.