Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka tramvají v ulici Benešově

21. 11. 2020 08:00 - 22. 11. 2020 17:00
Linky: 1 2 4 9 (67)

Z důvodu výměny výhybek a opravy kolejí nebude možná jízda tramvají ulicí Benešovou:

Linka 1 pojede v úseku Hlavní nádraží – Moravské náměstí obousměrným odklonem přes náměstí Svobody. Vynechá tak zastávku Malinovského náměstí, na odklonové trase obslouží zastávky Zelný trh, Náměstí Svobody a Česká. Zastávku Hlavní nádraží obslouží na nástupištích 7 a 8 (v ulici Masarykově).

Linka 2 bude rozdělena na dva úseky Stará osada – Malinovského náměstí a Hlavní nádraží – Modřice, smyčka. Zastávka Hlavní nádraží bude přeložena k nástupištím 7 a 8 (do ulice Masarykovy). Po příjezdu z Modřic k hlavnímu nádraží budou tramvaje pokračovat jako linka 9 směr Lesná.

Linka 4 pojede v úseku Malinovského náměstí – Česká obousměrným odklonem ulicí Rooseveltovou. Vynechá tak zastávky Hlavní nádraží, Zelný trh a Náměstí Svobody. Vzhledem k odlišným jízdním dobám pojede linka v úseku Česká – Náměstí Míru ve směru do Masarykovy čtvrti o 5 minut dříve a ve směru do Obřan o 3 minuty později oproti pravidelnému jízdnímu řádu.

Linka 9 pojede v úseku Moravské náměstí – Hlavní nádraží obousměrně přes náměstí Svobody. Vynechá tak zastávku Malinovského náměstí, zastávka Hlavní nádraží bude obsluhována na nástupištích 7 a 8 (v ulici Masarykově). Po příjezdu z Lesné k hlavnímu nádraží budou tramvaje pokračovat jako linka 2 do Modřic.

Ve vyloučeném úseku Hlavní nádraží – Malinovského náměstí je možné využít pravidelnou autobusovou linku 67. Spoje běžně jedoucí pouze v úseku Avion Shopping Park – Hlavní nádraží budou prodlouženy na Malinovského náměstí.