Úplná uzavírka ulice Křížkovského | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Úplná uzavírka ulice Křížkovského

1. 7. 2021 00:00 - 15. 10. 2021 23:00
Linky: 44 52 84 N98

Z důvodu pokračující rekonstrukce inženýrských sítí se v průběhu července 2021 očekává zahájení úplné uzavírky ulice Křížkovského v úseku od křižovatky s ulicí Hlinky po 4. bránu brněnského výstaviště. Již od čtvrtka 1. července 2021 proto dochází ke změně na linkách 44, 52 a 84.

Okružní autobusové linky 44 a 84 pojedou v úseku Pisárky – Mendlovo náměstí v obou směrech odklonem ulicí Hlinky. Vynechají tak zastávky Riviéra, Bauerova, Velodrom a Křížkovského, na odklonové trase obslouží zastávky Lipová a Výstaviště - hlavní vstup. Zastávka Pisárky bude přeložena do ulice Hlinky.

Obsluhu oblasti ulic Bauerovy a Křížkovského zajistí odkloněná autobusová linka 52:

  • Ve směru na Mendlovo náměstí pojede linka 52 v úseku Pisárky – Mendlovo náměstí odklonem ulicemi Bauerovou, Křížkovského, Poříčí a Křížovou. Vynechá tak zastávky Lipová a Výstaviště - hlavní vstup, zastávka Pisárky bude přeložena do ulice Bauerovy. Na odklonové trase obslouží zastávky Riviéra, Bauerova, Velodrom (přeložena na spojovací komunikaci od 4. brány BVV ke kruhovému objezdu) a Poříčí (společně s linkami 2, 5, 6 a 84).
  • Ve směru do Bystrce pojede linka 52 v úseku Mendlovo náměstí – Pisárky odklonem ulicemi Křížkovského a Bauerovou. Vynechá tak zastávky Výstaviště - hlavní vstup a Lipová, zastávka Pisárky bude přeložena do ulice Bauerovy. Na odklonové trase obslouží zastávky Křížkovského (přeložena k vědeckému centru VIDA!), Velodrom, Bauerova a Riviéra.

Noční autobusová linka N98 zůstává v úseku Velodrom – Mendlovo náměstí ve směru do centra odkloněna ulicí Poříčí. Zastávka Velodrom ve směru k hlavnímu nádraží zůstává přeložena na spojovací komunikaci od 4. brány BVV ke kruhovému objezdu, zastávka Křížkovského ve směru k hlavnímu nádraží není obsluhována, ve směru do Bystrce zůstává přeložena k vědeckému centru VIDA!.

Po zahájení uzavírky (termín bude upřesněn) budou linky 52 a N98 vedeny i ve směru do Pisárek odklonem ulicí Poříčí. Zastávka Křížkovského pak bude přeložena k hotelu Holiday Inn.