Výluka tramvají do Starého Lískovce – 2. etapa | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka tramvají do Starého Lískovce – 2. etapa

1. 7. 2021 00:00 - 31. 8. 2021 23:59
Linky: 6 8 61 69 401 402 403 404

V souvislostí s přestavbou uzlu Osová a napojením nové tramvajové tratě bude od čtvrtka 1. července 2021 zahájena druhá etapa výluky tramvají do Starého Lískovce.

Linka 6 bude od zastávky Celní odkloněna do smyčky Ústřední hřbitov. Přestup na náhradní dopravu bude organizován v zastávce Ústřední hřbitov.

Linka 8 pojede od zastávky Nové sady odklonem ulicemi Hybešovou a Vídeňskou do smyčky Ústřední hřbitov. Přestup na náhradní dopravu bude organizován v zastávce Ústřední hřbitov.

Náhradní doprava bude zajištěna tramvajovou linkou 7, prodlouženými autobusovými linkami x6 a x8 a také upravenou linkou 61:

Linka 7 pojede v trase Hlavní nádraží – Nové sady – Soukenická – Křídlovická – Vojtova – Vsetínská. Provoz bude organizován kyvadlově po koleji pro směr z centra, ve směru k hlavnímu nádraží tedy tramvaj pojede po levé koleji. Zastávka Hlavní nádraží bude pro linku 7 zřízena před budovou pošty.

Linka x6 pojede po prodloužené trase a zastávkách Ústřední hřbitov – Traťová (>) – Gruzínská (>) – Ukrajinská (>) – Krematorium (<) – Uzbecká (<) – Běloruská – Humenná – Kosmonautů – Osová – Pod nemocnicí (od vyhlášení) – Vltavská – Labská. V úseku Osová – Vltavská již linka x6 pojede přes zastávku Pod nemocnicí.

Linka x8 pojede po prodloužené trase a zastávkách Ústřední hřbitov – Traťová (>) – Gruzínská (>) – Ukrajinská (>) – Krematorium (<) – Uzbecká (<) – Běloruská – Humenná – Svah – Čermákova – Točná – U hřiště – Dunajská (– Kurská – Kyjevská) – Starý Lískovec, smyčka – Jemelkova – Skalní – Pražská (<) – Bosonohy. V úseku Dunajská – Bosonohy bude vedena pouze část spojů. Spoje, které budou ukončeny / výchozí ze smyčky Kyjevská, obslouží zastávku Dunajská pouze ve směru na Běloruskou. V Bosonohách již pojede linka x8 po pravidelné trase linky 69 přes zastávku Hoštická do smyčky Bosonohy.

Linka 61 pojede po své pravidelné trase v úseku Úzká – Hlavní nádraží – Ústřední hřbitov a dále pojede po trase a zastávkách Ústřední hřbitov (v ulici Vídeňské) – Bohunická (<) – Traťová – Za hřbitovem (<) – Gruzínská – Ukrajinská – Uzbecká – Kejbaly – Kamenice – Univerzitní kampus – Nemocnice Bohunice – Pod nemocnicí – Osová – Kosmonautů – Svah – Čermákova – Točná – U hřiště – Dunajská (<) – Kurská – Kyjevská. Zastávka Ústřední hřbitov bude ve směru na Kyjevskou obsluhována pouze v ulici Vídeňské, ve směru k hlavnímu nádraží zastaví autobusy v ulici Vídeňské i v ulici Jihlavské. V ranních a večerních hodinách pracovních dnů a v nepracovních dnech celodenně pojede linka 61 pouze v úseku Ústřední hřbitov – Kyjevská. Spoje ukončené u Ústředního hřbitova pojedou od zastávky Bohunická přes zastávku Heršpická.

Linka 69 bude po dobu výluky zcela mimo provoz. Náhradou je možné využít linky x8 a 61.

Regionální linky 401 a 402 pojedou od zastávky Jemelkova přes zastávky Svážná a Stará nemocnice do zastávky Ústřední hřbitov. Regionální linky 403 a 404 pojedou od zastávky Svah přes zastávky Humenná a Běloruská do zastávky Ústřední hřbitov. V zastávce Ústřední hřbitov je možný přestup na tramvajové linky 6 a 8. Noční spoje linky 403 budou vedeny po své pravidelné trase na Osovou, kde zůstane zachován přestup na linku N91.

Od 1. září 2021 naváže na tuto výluku další etapa, během níž opět pojedou linky 6 a 8 na Švermovu stejně jako v první etapě. Podrobnosti budou zveřejněny.