Výluka autobusů v Žebětíně – 2. etapa | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka autobusů v Žebětíně – 2. etapa

13. 11. 2021 05:30 - 30. 11. 2021 23:00
Linky: 51 52 N98

Z důvodu opravy povrchu komunikace bude vyloučen provoz v další části ulice Kohoutovické v Žebětíně.

Linky 51 a N98 pojedou v úseku Drdy – Křivánkovo náměstí / Žebětín, hřbitov obousměrným odklonem ulicemi Otevřenou a Ostrovačickou. Ve směru od Bystrce tak vynechají zastávku Křivánkovo náměstí, náhradou obslouží zastávku Helenčina. Ve směru do Bystrce obslouží všechny pravidelné zastávky.

Linka 52 ve směru na Mendlovo náměstí pojede v úseku Drdy – Ríšova odklonem ulicí Otevřenou a dále v úseku Bartolomějská – Kohoutovice, hájenka odklonem ulicí Dlážděnou a po Staré dálnici (stejně jako v první etapě). Vynechá tak zastávky Křivánkovo náměstí (od Kohoutovické), Křivánkovo náměstí (od Bartolomějské), Žebětín, škola, Kohoutovická, Kopce a Stará dálnice. Na odklonové trase obslouží zastávku Borovník.

Linka 52 ve směru do Bystrce pojede v úseku Stará dálnice – Bartolomějská odklonem po Staré dálnici a ulicí Dlážděnou (stejně jako během první etapy) a dále v úseku Ríšova – Drdy odklonem ulicí Otevřenou. Vynechá tak zastávky Kopce, Kohoutovická, Žebětín, škola, Křivánkovo náměstí (od Kohoutovické) a Helenčina. Na odklonové trase obslouží zastávku Borovník a v úseku Bartolomějská – Ríšova dále stejně jako během první etapy zastávky Žebětín, hřbitov (dočasně zřízena naproti zastávce směr Bartolomějská) a Křivánkovo náměstí (zastávka běžně obsluhovaná směr Mendlovo náměstí).

Změny zastávek:

Helenčina – obsluhována pouze ve směru od Bystrce
Křivánkovo náměstí – obsluhována pouze ve směru do Bystrce (zastávka od Bartolomějské), linky 51 a N98 ve směru od Bystrce obsluhují náhradou zastávku Helenčina
Žebětín, hřbitov – ve směru na Mendlovo náměstí obsluhována linkou 52 v protisměru
Žebětín, škola, Kohoutovická – bez obsluhy (náhradou je možné použít zastávky Drdy, Křivánkovo náměstí nebo Bartolomějská)
Kopce – bez obsluhy (náhradou je možné použít zastávku Borovník)
Stará dálnice – ve směru do Kohoutovic obsluhována pouze linkou 50