Výluka tramvají v ulici Renneské – PRODLOUŽENO | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka tramvají v ulici Renneské – PRODLOUŽENO

30. 6. 2022 23:00 - 4. 9. 2022 23:00
Linky: 7 8 N90

AKTUALIZACE: Z důvodu havarijního prodloužení prací na vodovodu a kanalizaci je výluka prodloužena do neděle 4. září 2022.

S ohledem na kapacitu objízdných tras a napájecí sítě a na oběhy vozidel pojedou ještě ve dnech 1. a 2. září 2022 všechny tramvajové linky podle jízdních řádů pro pracovní dny – prázdniny.

Ve dnech 1. a 2. září bude ve špičkách navíc v provozu druhá větev linky 7 v trase Nové sady – Hlavní nádraží – Jugoslávská – Zemědělská (– Čertova rokle).

Noční autobusová linka N90 bude odkloněna po trase linky N91 až do 22. září 2022 (předpoklad).

*****

V souvislosti s realizací protipovodňových opatření bude přerušen provoz tramvají v ulici Renneské.

Linka 7 bude v provozu pouze v úseku Hlavní nádraží – Křídlovická. Provoz bude organizován kyvadlově po koleji pro směr z centra. Zastávka Hlavní nádraží bude umístěna v ulici Nádražní před budovou pošty, zastávky Nové sady, Soukenická a Křídlovická budou obsluhovány v obou směrech na koleji směr Starý Lískovec.

Linka 8 pojede v úseku Hlavní nádraží – Krematorium odklonem ulicemi Hybešovou a Vídeňskou. Vynechá tak zastávky Soukenická, Křídlovická, Vojtova a Vsetínská, zastávka Nové sady bude obsluhována na 1./2. koleji. Na odklonové trase obslouží linka 8 zastávky Hybešova, Václavská, Mendlovo náměstí (dočasná zastávka v souvislosti s výlukou tramvají v ulici Křížové), Poříčí, Nemocnice Milosrdných bratří a Celní.

Noční linka N90 pojede již od noci ze čtvrtka 30. června na pátek 1. července 2022 v úseku Hlavní nádraží – Celní odklonem po trase a zastávkách linky N91. Neobslouží tak zastávky Soukenická, Křídlovická a Vojtova.

Změny zastávek:

Soukenická, Křídlovická – linka 7 zastavuje v obou směrech na koleji z centra, bez obsluhy linkami 8 a N90
Vojtova – zcela bez obsluhy, náhradou je možné použít zastávku Křídlovická
Vsetínská – zcela bez obsluhy, náhradou je možné použít zastávku Celní