Výluka autobusů v Soběšicích – 1. etapa | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka autobusů v Soběšicích – 1. etapa

3. 10. 2022 05:00 - 12. 10. 2022 23:00
Linky: 43 N93

Z důvodu výstavby dešťové kanalizace a rekonstrukce vodovodu bude vyloučen provoz v části ulice Útěchovské v Soběšicích.

Linka 43 bude v provozu pouze v úseku Královo Pole, nádraží – Dohnalova. Vynechá tak zastávky Na kovárně, Rozárka a Klarisky, zastávka Dohnalova bude obsluhována pro výstup i nástup na zastávce směr Královo Pole. Pro cestu mezi oblastí Králova Pole a Útěchovem (Vranovem) je nutné použít linky 44/84 a 57 s přestupem v zastávce Halasovo náměstí.

Linka N93 pojede v úseku Halasovo náměstí – Klarisky odklonem ulicemi Okružní, Dusíkovou a Zeiberlichovou. Vynechá tak zastávky v úseku U tunýlku – Na kovárně, na odklonové trase obslouží všechny zastávky linky 57.

Náhradní dopravu zajistí v noční době autobusová linka x93 v trase Halasovo náměstí – Kociánka – Dohnalova. Linka x93 obslouží všechny zastávky linky N93, zastávka Dohnalova bude obsluhována pro výstup i nástup na zastávce směr Královo Pole. V zastávce Halasovo náměstí bude zajištěn přestup mezi linkami N93 a x93 vždy v příslušném směru.

Po ukončení této etapy bude následovat druhá etapa, během níž již linky 43 a N93 Soběšicemi projedou (s odklonem po místních komunikacích).