Výluka tramvají do Bystrce | Výluky | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Výluka tramvají do Bystrce

29. 6. 2024 00:00 - 31. 8. 2024 23:59
Linky: 1 3 10 52 54 302 303

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě při ulici Obvodové a podchodu v zastávce Ondrouškova bude vyloučen provoz tramvají na trati do Bystrce.

Tramvajová linka 1 bude v provozu pouze v úseku Řečkovice – Vozovna Komín (pro nástup obslouží zastávku Komín, smyčka).

Tramvajová linka 3 bude v provozu pouze v úseku Stará osada – Kamenolom. V zastávce Kamenolom bude zřízena úvrať, na linku 3 tak budou vypravovány výhradně obousměrné vozy.

Tramvajová linka 10 bude v provozu pouze v základní trase Stránská skála / Novolíšeňská – Vozovna Komín (pro nástup obslouží zastávku Komín, smyčka).

Náhradní doprava ve vyloučeném úseku bude zajištěna autobusovou linkou 54 v prodloužené trase Vozovna Komín – Zoologická zahrada – Přístaviště – Kubíčkova – Ečerova – Kamechy – Křivánkovo náměstí – Bartolomějská.

• Zastávka Vozovna Komín bude pro nástup obsluhována v ulici Kníničské u tramvajové tratě, pro výstup obslouží autobusy zastávku na mostě.
• V úseku Vozovna Komín – Zoologická zahrada pojede linka 54 přímo ulicí Kníničskou. V obou směrech obslouží zastávku nočních linek Svratecká a ve směru do Bystrce také zastávku Kamenolom (zřízenou za přechodem pro chodce na úrovni tramvajové zastávky).
• Zastávku Zoologická zahrada obslouží linka 54 v obou směrech v ulici Obvodové – ve směru do Bystrce v přeložené poloze u přechodu pro chodce (stejnou zastávku obslouží ve směru do Bystrce také linka N98), ve směru do Komína běžnou zastávku noční linky. Zastávku v terminálu linka 54 obsluhovat nebude.
• Vybrané spoje budou ukončeny v sídlišti Kamechy (od zastávky Ruda pojedou po běžné trase linky 54 přímo k zastávce Kamechy a ihned budou pokračovat zpět přes zastávky Chvalovka, Kavčí a Říčanská).

Autobusová linka 52 bude v provozu pouze v úseku Mendlovo náměstí – Ríšova – Bartolomějská.

• Při jízdě od Mendlova náměstí pojedou autobusy od zastávky Křivánkovo náměstí přes zastávky Ríšova, Helenčina, Žebětín - hřbitov, Bartolomějská a dále přes Křivánkovo náměstí zpět na Mendlovo náměstí.
• Spojení mezi Žebětínem a Bystrcí bude zajištěno posílenou linkou 54.

Regionální autobusová linka 302 bude ukončena v zastávce Kamenolom, kde bude možný přestup na tramvajovou linku 3.

• Neobslouží tak zastávku Zoologická zahrada. Pro pěší přístup k terminálu Zoologická zahrada lze využít nedalekou zastávku Pod Mniší horou.
• V zastávce Kamenolom linka 302 obslouží pro výstup zastávku v ulicí Bystrcké (společně s linkou 30), pro nástup zastávku zřízenou v ulici Kníničské za přechodem pro chodce (společně s linkou 54).

Regionální autobusová linka 303 pojede po pravidelné trase, ve směru do Veverské Bítýšky však nebude obsluhovat zastávku Zoologická zahrada v ulici Obvodové u tramvajové tratě.

Obsluha zastávek Náměstí 28. dubna, Vondrákova, Laštůvkova a Wollmanova bude zajištěna pravidelnými linkami 30, 50 a 51. Pro cestu mezi centrem města a sídlištěm Bystrc je možné využít tramvajové linky 1, 3 a 10 s přestupem na linku 54 v zastávce Vozovna Komín, případně tramvajovou linku 3 s přestupem na linku 30 v zastávce Kamenolom.