Akce - rok 2006 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Akce - rok 2006

Doprava na rekonstrukci bitvy tří císařů

V rámci vzpomínkových akcí týkajících se výročí bitvy u Slavkova bude pro přepravu návštěvníků rekonstrukce bitvy v sobotu 2.prosince 2006 v provozu zvláštní autobusová linka příležitostné dopravy na trase Brno, Hlavní nádraží - Motorest Rohlenka a zpět. (foto: www.austerlitz.org)» číst celý text... číst dále
autor: ds, 1. 12. 2006, trvalý odkaz

Caroline v říjnových ulicích

V říjnu se budou konat zvláštní prezentační jízdy historické soupravy v čele s parní lokomotivou Caroline evidenčního čísla 10 (viz evidence).


» číst celý text... číst dále
autor: Eda, 10. 10. 2006, trvalý odkaz

Den otevřených dveří v líšeňském depozitáři

Ve čtvrtek 28.9. v líšeňském depozitáři TMB pořádá sdružení Yore den otevřených dveří. Areál bude přístupný od 9 do 18 hodin. Kromě samotné prohlídky je pro návštěvníky v areálu připraven doprovodný program. Jedná se například o výstavu modelů historických i současných vozidel, exhibici hasičů s dobovou technikou (Škoda 706RT ASC a Sachsering hasící vůz), projížďka historickým tramvajovým vlečným vozem a program pro děti. K dispozici bude též stánek s občerstvením a pohlednicemi. Doprava k depozitáři bude zajištěna historickými trolejbusy ze smyčky Hlavní nádraží, na které budou ve smyčce Slatina, sídliště navazovat historické autobusy do depozitáře. Odjezdy z Hlavního nádraží budou od 8:30 do 16:30 každých 30minut. číst dále
autor: Eda, 25. 9. 2006, trvalý odkaz

Dopravní nostalgie

Stejně jako v posledních letech bude první červnový víkend věnován historii brněnské MHD. V sobotu 3. června proběhne den otevřených dveří ve vozovně Medlánky, po celý víkend budou probíhat jízdy historických vozidel pro veřejnost.


» číst celý text... číst dále
autor: ds, 27. 5. 2006, trvalý odkaz

Posílení dopravy na ohňostroje

Letošní ohňostrojové přehlídky Ignis Brunensis se uskuteční 19. května na Denisových sadech, 25., 27., 29. a 31. května na Brněnské přehradě a 2. června na hradě Špilberku, vždy ve 22.30 hodin.


» číst celý text... číst dále
autor: ds, 18. 5. 2006, trvalý odkaz

Brněnská muzejní noc

V rámci Mezinárodního dne muzejí a současně festivalu Brno - město uprostřed Evropy proběhne v noci z pátku 18. na sobotu 19. května v Brně již druhá Muzejní noc. Přibližně od 18.00 do 1.00 hod. bude otevřena většina brněnských muzeí a galerií s doprovodnými programy.


» číst celý text... číst dále
autor: ds, 18. 5. 2006, trvalý odkaz

Slavnostní zahájení plavební sezóny na Brněnské přehradě

Slavnostní zahájení plavební sezóny lodní dopravy na Brněnské přehradě spojené s křestem rekonstruované lodi Brno se uskuteční v sobotu 6. května od 9 hodin u přístaviště v Bystrci. První loď vyplouvá v 10.45 hodin.

» číst celý text... číst dále
autor: ds, 30. 4. 2006, trvalý odkaz

Den otevřených dveří v depozitáři TMB

V sobotu 22.4. se uskuteční již druhý den otevřených dveří v depozitáři Technického muzea Brno v areálu bývalých kasáren v Řečkovicích. Vystavena bude většina silničních vozidel oboru Městská hromadná doprava - autobusy, trolejbusy, autobusové přívěsy, specielní vozidla, včetně dosud nerenovovaných sbírkových předmětů, jež při obvyklých předváděcích jízdách nemohou být prezentovány. Součástí akce budou též předváděcí jízdy historických autobusů, prodej pohlednic, či prezentace vysílačkou řízeného modelu kloubového trolejbusu 15Tr.

» číst celý text... číst dále
autor: pd, 16. 4. 2006, trvalý odkaz