Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Ukončení výluky Valchařská a další změny

Sobotou 29. září bude ukončena dlouhodobá výluka tramvají a autobusů v ulici Valchařské. V neděli 30. září bude od ranních hodin probíhat demontáž úvraťové výhybky na Tomkově náměstí, linka 4 tedy bude ukončena v zastávce Mostecká a náhradní dopravu v úseku Mostecká - Obřany, Babická zajistí autobusová linka x4 vedená již ulicí Valchařskou. Po ukončení prací v odpoledních nebo večerních hodinách bude obnoven provoz tramvají až do Obřan.

Linka 57 bude od neděle 30. září nově ukončena v zastávce Maloměřický most. Ve směru od Lesné obslouží původní výstupní zastávku Tomkovo náměstí a následně bude pokračovat ulicí Valchařskou k zastávce tramvají Maloměřický most, kde zastaví pro výstup. Nástupní zastávka pro směr na Lesnou bude společná s linkou 75 v ulici Selské, dále pojede linka 57 přes zastávku Karlova na Tomkovo náměstí, kde obslouží zastávku linek 25, 26 a 44 v ulici Provazníkově, a dále bude pokračovat po své dosavadní trase na Lesnou, případně do Soběšic, Útěchova nebo Vranova.

V souvislosti s obnovením provozu tramvají do Obřan se od neděle 30. září ruší obsluha zastávky Obřanský most linkou 75. Noční linka N94 bude již od noci z 29. na 30. září ve směru do centra zastavovat opět na ulici Obřanské (za křižovatkou s ulicí Fryčajovou).

Konec září a začátek října přináší i několik dalších změn:

Již od 9:00 dne 27. září je na žádost obyvatel v oblasti nové zástavby přeložena zastávka Firkušného linek 43 a N93 cca o 100 metrů zpět do ulice Kociánka.

Od 1. října bude nově linka 74 obsluhovat zastávku Tržní také ve směru do Starých Černovic, a to na začátku ulice Charbulovy.

Na příjezdové komunikaci k letišti bude od 1. října zřízena nová zastávka Letiště - logistický areál. Bude zařazena do tarifní zóny 101, obsluhována v režimu celodenně na znamení a zastavovat zde budou linky E76 a N89 (druhá jmenovaná již od noci z 30. září na 1. října). Dále dojde k přejmenování zastávky Letiště Tuřany - služební vstup, která nově ponese zkrácený název Letiště - služební vstup.

Od pondělí 1. října bude do trasy linky 82 ve směru na Pálavské náměstí zařazena zastávka Osová (na mostě, v úseku mezi zastávkami Valašská a Vltavská).

Dále dojde k prodloužení provozu nostalgických linek H4 a H24. Historická vozidla vyjedou i o víkendu 6. - 7. října. Prodloužen bude také provoz linky lodní dopravy na Brněnské přehradě, a to do konce října. Pozor, v platnosti zůstává výluka lodí do Veverské Bítýšky.

Kromě uvedených trvalých změn dojde ke změnám jízdních řádů několika dalších linek. Bude také upravena organizace výluky na Slovanském náměstí, kdy linka 32 ve směru do Králova Pole obslouží navíc zastávku Slovanské náměstí. Podrobnosti k této výluce i k několika výlukám víkendovým naleznete v příslušné sekci.

Aktualizováno 1. 10. 2018
autor: Miky, 27. 9. 2018, Změny v dopravě, trvalý odkaz