Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

První autobusy Solaris Urbino 18 IV v Brně

Exteriér jednoho z dvojice prvních dodaných Solarisů IV. generace Interiér jednoho z dvojice prvních dodaných Solarisů IV. generace Ve čtvrtek 2. července 2020 dorazily do medlánecké vozovny první dva letošní nové přírůstky do vozového parku autobusů. Jedná se o vozy Solaris Urbino 18 IV, označované také jako New Urbino / Nové Urbino. Během července pak bude následovat dalších 18 autobusů, takže se jejich počet prozatím zastaví na 20 kusech. Jak jsme informovali už na začátku roku, v rámci opce může být objednáno ještě dalších 13 těchto vozů.

Jak je již v Brně standardem, autobusy disponují klimatizací prostoru pro cestující. V interiéru také nechybí USB zásuvky pro nabíjení drobné elektroniky. Novinkou pak je použití elektronického informačního panelu zobrazujícího číslo linky na levé straně vozidla.

Evidenční čísla přidělovaná novým Solarisům budou pokračovat v řadě 26xx vyhrazené pro nízkopodlažní kloubové autobusy, letošní vozy tak dostanou čísla 2659II2678II. První dva dovezené autobusy obdrží evidenční čísla 2662II a 2663II. Přehled dodaných autobusů bude průběžně aktualizován v evidenci.

V průběhu letošního léta také brněnský dopravní podnik očekává dodávku nových sólo autobusů SOR NS 12. Těch má být v roce 2020 převzato také 20, případná opce pak počítá s objednáním dalších 31 vozů. Všechny nově dodávané autobusy mají standardní dieselový pohon splňující emisní normu EURO VI.
autor: Miky, 3. 7. 2020, Novinky ve vozovém parku DPMB, trvalý odkaz