Změny od 1. září 2020 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od 1. září 2020

Trolejbusová linka 27 bude od 1. září 2020 minulostí Začátek školního roku přinese jako obvykle několik změn do brněnské městské hromadné dopravy. V následující aktualitě nabízíme jejich shrnutí.

Všechny linky MHD budou vedeny opět podle jízdních řádů pro pracovní dny. S ohledem na předcházející období šíření onemocnění COVID-19 budou jízdní řády oproti původnímu stavu upraveny – na většině tramvajových linek dojde v sedlech pracovních dnů k mírnému prodloužení intervalu, k prodloužení intervalu na všech linkách dojde také v ranních hodinách nepracovních dnů a ve večerních hodinách denně.

I nadále zůstávají mimo provoz nostalgické linky H4 a H24 a sezónní autobusová linka 80.

Většina spojů linek 25 a 26 bude vedena závlekem přes přestupní uzel Stará osada. V této souvislosti bude zcela zrušena trolejbusová linka 27.

Provoz linky 35 bude ve špičkách pracovních dnů obnoven v trase Barvičova – Mendlovo náměstí – Kamenný vrch.

Linka 37 bude v nepracovních dnech v provozu pouze v úseku Mendlovo náměstí – Jírovcova. V pracovních dnech zůstane část spojů prodloužena do zastávky Nemocnice Bohunice.

Do trasy autobusových linek 40, 61, N90 a N91 se nově zařazuje zastávka Krematorium také ve směru do centra. Zastávka bude stejně jako ta stávající v opačném směru zařazena do tarifní zóny 101 a obsluhována v režimu na znamení.

Ruší se posilové spoje autobusové linky 43 v úseku Královo Pole, nádraží – Sadová. Linka bude provozována v celé trase Královo Pole, nádraží – Klarisky v základním intervalu (ve špičkách pracovních dnů 10 minut / v sedlech pracovních dnů a o víkendech 20 minut).

Expresní autobusová linka E56 pojede i nadále pouze v úseku Královo Pole, nádraží – Pisárky – Nemocnice Bohunice.

Snižuje se počet spojů autobusové linky 57 jedoucích do Útěchova, tj. více spojů bude ukončeno v Soběšicích.

Linka 77 bude v provozu pouze v úseku Úzká – Slatina, závod (– Slatinka), ruší se prodloužení do zastávky Evropská. Obsluhu areálu CTPark Brno South zajistí účelové závleky linky E76.

V noci před nepracovním dnem se obnovují spojení nočních autobusových linek v časech 0:30 a 1:30. I nadále však zůstávají zrušeny rozjezdy v časech 4:30, 5:20 a 5:40, naopak je zavedeno spojení v 5:30. Před rozjezdy v 5:30 a 6:00 budou nově řazeny posilové spoje vybraných denních linek.

Bude obnoven provoz minibusové linky 211 zajišťující místní obsluhu obce Bílovice nad Svitavou.

Ukončeny budou letní výluky tramvají v ulicích Veveří a Nové sady, výluka trolejbusů v Bohunicích a také výluka autobusů v ulici Bohunické. Obnovena bude obsluha zastávky Štursova. V platnosti zůstávají výluky autobusů v ulici Labské, v ulici Ondráčkově a v Bosonohách, běží také dlouhodobá výluka tramvají do Komárova.

Se začátkem září budou naopak zahájeny stavební práce v ulici Brandlově, trolejbusy linek 32, 34 a 36 proto budou zastavovat pro výstup v ulici Kounicově a pro nástup v ulici Veveří. Rekonstrukce tramvajové tratě do smyčky Ústřední hřbitov si také vyžádá změnu na linkách 2, 5 a 10.

Podrobnosti o jednotlivých výlukách naleznete v příslušné sekci.
autor: Miky, 29. 8. 2020, Změny v dopravě, trvalý odkaz