Změny od září 2022 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od září 2022

Změny od 1. září 2022:

Od čtvrtka 1. září 2022 pojedou trolejbusové a autobusové linky podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny a bude obnoven provoz školních spojů a školních linek š85, š86 a š88.

V souvislosti s mimořádným prodloužením výluky v ulici Renneské pojedou všechny tramvajové linky ve dnech 1. a 2. září 2022 ještě podle jízdních řádů pro pracovní dny – prázdniny, a to zejména s ohledem na kapacitu objízdných tras a napájecí sítě, oběhy vozidel apod. V ranní špičce budou nad rámec jízdního řádu řazeny operativně posilové spoje v exponovaných úsecích vybraných linek.

Ve špičkách pracovních dnů bude ve dnech 1. a 2. září 2022 navíc v provozu druhá větev tramvajové linky 7 v trase Nové sady – Hlavní nádraží – Jugoslávská – Zemědělská (– Čertova rokle).

V nepracovních dnech bude obnoven režim jízdních řádů z období před prázdninami, tzn. v denní době bude obnoven interval 10 minut na páteřních linkách.

Na trase tramvajových linek 3 a 10 v úseku Rosického náměstí – Vozovna Komín bude zřízena nová zastávka Sochorova.

Bude ukončena výluka tramvají ve Starém Lískovci, linky 6 a 8 pojedou opět do smyčky Starý Lískovec.

Bude ukončena výluka tramvají v ulici Masarykově, linky 4 a 9 pojedou opět po svých trasách přes náměstí Svobody.

Budou ukončeny víkendové výluky tramvají do Pisárek, linka 1 pojede i v nepracovních dnech v celé trase Řečkovice – Pisárky.

Z důvodu havarijního prodloužení prací na vodovodu a kanalizaci bude výluka tramvají v ulici Renneské prodloužena do neděle 4. září 2022. Zůstane tedy zachován provoz kyvadlové tramvaje na lince 7 v úseku Hlavní nádraží – Křídlovická. Linka 8 i nadále pojede odklonem ulicemi Hybešovou a Vídeňskou.

Z důvodu vyššího rozsahu prací na nájezdu z ulice Kosmovy do ulice Sportovní bude odklon linek 43, 53, E56, 72 a 84 ulicí Božetěchovou prodloužen do neděle 11. září 2022 (předpoklad).

Bude částečně zprůjezdněna ulice Netroufalky. Linky 25 a 37 budou ukončeny v zastávce Nemocnice Bohunice, náhradní dopravu na Osovou zajistí i nadále linky 50, 51, 61 a 69. Zastávka Nemocnice Bohunice pro většinu linek bude vrácena do ulice Netroufalky.

Změny od 5. září 2022:

Od pondělí 5. září 2022 bude obnoven provoz podle jízdních řádů pro běžné pracovní dny i na tramvajových linkách.

Bude ukončena výluka tramvají v ulici Renneské. Linka 7 opět pojede v celé trase Švermova – Hlavní nádraží – Jugoslávská – Zemědělská (– Čertova rokle), v provozu bude pouze ve špičkách pracovních dnů. Linka 8 opět pojede po své trase ulicí Renneskou. Linka N90 zůstává v úseku Hlavní nádraží – Celní odkloněna po trase linky N91 (předpoklad do 22. září 2022).
autor: Miky, 27. 8. 2022, Změny v dopravě, trvalý odkaz