Dopravní podnik města Brna v pravidelné linkové dopravě | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Dopravní podnik města Brna v pravidelné linkové dopravě

Autobusy Crossway LE LINE 12M jsou u DPMB nejčastěji nasazovány na linky 51 a 303 Od 1. září 2022 zahájí Dopravní podnik města Brna provoz pravidelné autobusové linky 721335 na trase Brno – Kuřim – Tišnov – Nedvědice – Bystřice nad Pernštejnem – Lísek. Jedná se o pilotní projekt, jehož cílem je propojit Brno s Českomoravskou vrchovinou a doplnit tak již existující spojení na linkách provozovaných v obou krajích v rámci závazku veřejné služby. Linka bude provozována jako komerční bez jakýchkoliv dotací a rozsah provozu bude pravidelně vyhodnocován a upravován na základě reálné poptávky cestujících.

Provoz na lince 721335 zajistí příměstské autobusy Iveco Crossway LE LINE 12M, jichž brněnský dopravní podnik vlastní celkem 5 (evidence). Zmíněné autobusy jsou vybaveny klimatizací, USB zásuvkami pro nabíjení drobné elektroniky a jsou bezbariérově přístupné. Na lince bude platit kilometrický tarif DPMB, a. s., pro linkovou dopravu, přičemž vybraným skupinám cestujících (např. děti, studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP) bude poskytnuta sleva na jízdném. Jízdenky budou prodávány u řidiče.

Podrobnosti k provozu nové linky jsou uvedeny na stránkách Dopravního podniku města Brna (www.dpmb.cz/cs/linkova-doprava).
autor: Miky, 29. 8. 2022, Ostatní, trvalý odkaz