Změny od 1. května 2023 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny od 1. května 2023

Ukončení dlouhodobé výluky Žabovřeská

S platností od pondělí 1. května 2023 bude obnoven provoz tramvají v úseku Pisárky – Vozovna Komín.

Tramvajová linka 1 pojede opět v celé trase Řečkovice – Hlavní nádraží – Mendlovo náměstí – Vozovna Komín – Ečerova.

Tramvajová linka 3 zůstává vedena v základní trase Stará osada – Česká – Vozovna Komín – Rakovecká. Vybrané spoje v okrajových částech dne (v pracovních dnech večer, v nepracovních dnech ráno a večer) budou ukončeny v zastávce Vozovna Komín.

Tramvajová linka 10 bude v provozu v základní trase Stránská skála - smyčka – Hlavní nádraží – Česká – Vozovna Komín. Ve špičkách pracovních dnů budou vybrané spoje od zastávky Krásného vedeny do smyčky Novolíšeňská, v ranní špičce pracovních dnů budou vybrané spoje od zastávky Vozovna Komín prodlouženy do smyčky Rakovecká.

Tramvajová linka 11 bude zrušena.

Od pondělí 1. května 2023 dále v rámci optimalizace oběhů vozidel a časových poloh spojů dojde ke změně jízdních řádů všech tramvajových linek a k navazujícím úpravám jízdních řádů trolejbusových a autobusových linek.

Změna obsluhy zastávky Životského

S platností od pondělí 1. května 2023 bude zastávka Životského pro linky 64 a 84 (dočasná změna trasy v souvislosti s výlukou Otakara Ševčíka) v obou směrech trvale přeložena na komunikaci mimo tramvajové ostrůvky.

Sezónní provoz spojů s rozšířenou přepravou jízdních kol

Od pondělí 1. května 2023 bude opět zavedena sezónní služba rozšířené přepravy jízdních kol v autobusech. Rozšířená přeprava jízdních kol je možná na vybraných spojích autobusové linky 57 v úseku Pálavské náměstí – Tomkovo náměstí – Halasovo náměstí – Klarisky – Útěchov. Služba je poskytována v nepracovních dnech od 8:00 do 20:00, spoje s rozšířenou přepravou jízdních kol jsou v jízdním řádu označeny příslušným symbolem. Nakládat a vykládat jízdní kola lze pouze na zastávkách Pálavské náměstí, Tomkovo náměstí, Halasovo náměstí, Haškova, Klarisky a Útěchov.
autor: Miky, 23. 4. 2023, Změny v dopravě, trvalý odkaz