Akce - rok 2007 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Akce - rok 2007

Betlémská tramvaj

I tento rok se Dopravní podnik města Brna rozhodl ve spolupráci s Chráněnými dílnami Znojmo uspořádat populární akci Betlémská tramvaj. Historický vůz evidenčního čísla 4058, který 19. prosince poveze betlémské světlo společně s výstavou výrobků chráněných dílen bude možné spatřit na následujících místech:
10:00 – 12:00 hod. - Hlavní nádraží (ústí ulice Masarykovy naproti restaurace Padowetz)
12:15 – 13:00 hod. - odstavná kolej na Malinovského náměstí (před Mahenovým divadlem)
13:30 – 14:30 hod. - smyčka na Mendlově náměstí
15:00 – 18:00 hod. - v Masarykově ulici před křižovatkou s ul. Jánskou
číst dále
autor: Eda, 14. 12. 2007, trvalý odkaz

Dopravní nostalgie

V rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy pro všechny Brňany a návštěvníky Brna připravil Dopravní podnik o víkendu 2. a 3. června spoustu zajímavých akcí spojených s dopravou pod souhrnným názvem Dopravní nostalgie. (foto: Fixi)» číst celý text... číst dále
autor: Eda, 29. 5. 2007, trvalý odkaz

10 let trolejbusové vozovny Komín

Dne 11. května 2007 uplynulo přesně 10 let od oficiálního zprovoznění trolejbusové vozovny Komín. První kulaté výročí jedné z nejmodernějších staveb z oblasti zázemí vozidel veřejné dopravy bude u příležitosti tradičního festivalu Brno - město uprostřed Evropy (www.bmue.cz) zpestřeno dnem otevřených dveří v tomto zajímavém provozu. Návštěvníci si budou moci prohlédnout kompletní zázemí vozovny včetně mycí linky, hal denní, lehké i těžké údržby, či jiná různá specializovaná pracoviště, k vidění budou samozřejmě i běžné provozní vozy nacházející se v dílnách v různých fázích oprav. Od pracovníků vozovny se budou moci návštěvníci dozvědět celou řadu zajímavých informací. Areálem vozovny budou projíždět trolejbusy tak, že návštěvníci se mimojiné svezou i místy, kam se běžně nikdy nedostanou, například po točené rampě do horního podlaží vozovny, kde je rozlehlá krytá odstavná plocha. K vidění bude opět také funkční RC model trolejbusu 22Tr modeláře Marka Bureše.
Den otevřených dveří ve vozovně Komín se koná 2. června 2007. Vstup pro návštěvníky je horní vrátnicí vozovny (přímo u zastávky linek 29 a 67 Vozovna Komín), pro dopravu k vozovně je možno využít také tramvaje linek 1, 3 a 11 s výstupem u stejnojmenné zastávky. K vozovně budou také v půlhodinových intervalech zajíždět historické trolejbusy Technického muzea Brno po trase Česká - Slovanské nám. - Přívrat - Vozovna Komín - Anthropos - Rybnická - Čtvrtě - Kamenný vrch a zpět. Na těchto spojích platí zvláštní jízdné. (foto: Verusha)
Prosíme všechny návštěvníky dne otevřených dveří, aby dbali pokynů pořadatelů a v zájmu své vlastní bezpečnosti se pohybovali především v prostoru dílen s nejvyšší opatrností. číst dále
autor: Verusha, 11. 5. 2007, trvalý odkaz

Den otevřených dveří v depozitáří TMB v Řečkovicích

Den otevřených dveří v řečkovickém depozitáři Technického muzea v Brně se uskuteční již potřetí, a to o víkendu 21.-22. dubna. Vystavena bude většina silničních vozidel oboru městská hromadná doprava (nově např. Škoda 21Ab nebo mimořádně též prototyp Škoda 22TrG), ale též hasičská či vojenská technika. Součástí akce budou též předváděcí jízdy historických autobusů, prodej pohlednic a občerstvení. Jako zpestření akce bude opět v provozu i plně funkční RC model trolejbusu 22Tr.
Doprava: tramvají linky č. 1 (na konečnou v Řečkovicích a dále pěšky cca 500 m po hlavní silnici); autobusem linky č. 41 nebo 71 (výstup na zastávce Žilkova); historickými autobusy od zastávek Semilasso (9.15 až 16.15), Technické muzeum (9.25 až 16.25) a Hudcova (9.27 až 16.27) v intervalu 60 min. Předpokládaná trasa jízdy historických autobusů: Žilkova - Maříkova - Královo Pole, nádraží - Skácelova - Purkyňova - Žilkova.
V neděli 22.dubna se uskuteční okružní jízdy po trase Žilkova - Česká - Lelekovice - Vranov - Jehnice - Mokrá Hora - Řečkovice - Žilkova s odjezdy v 10.30 - 12.30 - 14.30 - 16.30 hod. (text částečně dle www.technicalmuseum.cz, foto: manil) číst dále
autor: Verusha, 9. 4. 2007, trvalý odkaz