Akce - rok 2022 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Akce - rok 2022

Vánoční tramvaj

Jízdní řád Vánoční tramvaje (zdroj: DPMB) Od soboty 26. listopadu 2022 je v provozu tradiční svítící Vánoční tramvaj. Sváteční role se opět ujal vůz T3 ev. č. 1525 ze sbírky retrovozidel brněnského dopravního podniku.

Vánoční tramvaj jede v intervalu 15 minut po okružní trase Náměstí Svobody – Česká – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží (1. kolej) – Hlavní nádraží (nástupiště 8) – Zelný trh – Náměstí Svobody, a to vždy v pracovních dnech od 16:15 do 20:15 a v nepracovních dnech od 10:45 do 20:15. Provoz se předpokládá do pátku 23. prosince 2022.

Kromě vozu 1525 vyjela na běžné linky také novoroční Anitra ev. č. 1812, která letos obdržela polep modré barvy doplněný vánočním osvětlením na střešní oblině a na okenních sloupcích. číst dále
autor: Miky, 26. 11. 2022, trvalý odkaz

Pozvánka na oslavu 20 let BMHD

 trojče T6A5  Škoda 15Tr  Škoda 22Tr Vážení příznivci stránek BMHD.cz,
rok 2022 je již 20. rokem fungování stránek BMHD.cz o brněnské městské hromadné dopravě, a to se musí oslavit! Oslavovat budeme formou fotojízdy, a to stejně jako před deseti lety s trojčetem tramvají. Tentokrát se bude jednat o trojče T6A5, které v odpoledních hodinách vystřídáme za dvojici dojíždějících kloubových trolejbusů Škoda 15Tr a 22Tr. S vozidly se podíváme především do míst, kde běžně nejezdila. Těšit se budete moci např. i na projížďku po nové manipulační trolejbusové trati po Jedovnické.

ORGANIZAČNÍ POKYNY
Sraz: sobota 8. 10. v 9:00 hod. ve smyčce Technologický park
Příspěvek na celou akci: minimálně 200 Kč. Příspěvek se bude vybírat v hotovosti na místě.
S sebou: reflexní vestu k focení(!!) a svačinu (během akce nebude pauza na oběd ani k nakoupení si v nějakém obchodě).
Ukončení: 17:00 hod u vozovny Komín

Prosím, dbejte pokynů organizátorů. S ohledem na vyšší očekávanou účast budou fotozastávky pečlivě plánovány tak, aby byl dostatek času na focení a aby byly na bezpečných místech. Konec fotozastávky se bude ohlašovat píšťalkou: 1. zapískání: 30 s do konce focení; 2. zapískání: konec focení a okamžitý nástup zpět do vozidla. Zastávky s trolejbusy budeme dělat buď společné nebo každý zvlášť s tím, že jedno z vozidel poodjede - o organizaci každé fotozastávky budeme informovat.

Po akci plánujeme posezení v některé z restaurací s malým promítáním - upřesníme.

Jak je uvedeno výše, minimální příspěvek je 200 Kč. Ovšem vzhledem k zvyšujícím se nákladům na pronájem vozidel od DPMB očekáváme, že akci jako organizátoři budeme dotovat, proto se nebudeme zlobit, když nám dle vašich finančních možností přispějete více. Kdyby se náhodou stalo, že by nám prostředky přebyly, nakoupíme za ně kvalitní skener negativů a diapozitivů, protože se nám dostalo do rukou mnoho luxusních materiálů do fotogalerie, avšak zatím nemáme kvalitní techniku k digitalizaci.

Budeme rádi, když zakliknete "zúčastním se" na facebookové události.

Budeme se na Vás těšit! číst dále
autor: BMHD, 30. 9. 2022, trvalý odkaz

20 let BMHD.cz

V letošním roce slavíme 20. výročí zahájení provozu webových stránek BMHD.cz.

Ve svých kalendářích si rezervujte datum 8. 10. 2022.

Podrobnější informace přineseme brzy. číst dále
autor: Ondra K., 26. 8. 2022, trvalý odkaz

Dopravní nostalgie 2022

 Trolejbus 15Tr 3502 pózuje před budovou vozovny Komín, která si letos připomíná 25. výročí O víkendu 18. – 19. června se uskuteční tradiční Dopravní nostalgie. Vzhledem k tomu, že trolejbusová vozovna v Komíně slaví v letošním roce výročí 25 let od zahájení provozu, uskuteční se právě zde den otevřených dveří.

V sobotu 18. června od 10:00 proběhne výstava koněspřežné tramvaje, parní tramvaje, historických elektrických tramvají a autobusů na náměstí Svobody a také historických trolejbusů v ulici Brandlově. V 11:00 pak vykonají první odjezdy koněspřežná a parní tramvaj, v 11:30 vyjede z náměstí Svobody konvoj historických tramvají a autobusů do Komína a následně se budou další historická vozidla postupně řadit na trasy příležitostných linek mezi centrem města a vozovnou Komín. Program doplní také akce společnosti Kordis JMK u příležitosti 60. výročí ukončení provozu vlaků na "Staré Tišnovce". Podrobnosti jsou uvedeny na stránkách www.idsjmk.cz.

V neděli 19. června bude v provozu koněspřežná tramvaj, parní tramvaj a také elektrické tramvaje, a to na okružní trase centrem Brna.

Podrobný popis tras a jízdní řády jednotlivých linek jsou uvedeny níže.

» číst celý text... číst dále
autor: Miky, 17. 6. 2022, trvalý odkaz

Šalinění 2022

Sdružení přátel Jaroslava Foglara po tříleté přestávce způsobené pandemií COVID-19 pořádá v pátek 8. dubna 2022 13. ročník strategického závodu veřejnou dopravou v Brně a okolí. Cílem je zisk maximálního počtu bodů za projetí jednotlivých linek, zastávek a speciálních bonusových zastávek. Sraz účastníků se bude konat v 15:00 na nádraží Brno-Královo Pole. Podrobnější informace naleznete na salineni.spjf.cz. číst dále
autor: Miky, 1. 4. 2022, trvalý odkaz

Ukončení provozu trolejbusů Škoda 25Tr v Brně

Naposledy bude trolejbus 25Tr vypraven dne 6. února 2022. Trolejbus 3613 na lince 34 v létě 2020 Definitivně odstavené trolejbusy Škoda 25Tr ve vozovně Komín Jak vyplývá ze zimních trolejbusových aktualit, součástí probíhající obnovy vozového parku trolejbusů je i vyřazení všech devíti trolejbusů Škoda 25Tr. Odstavování těchto vozidel probíhá postupně již od prosince loňského roku a aktuálně je provozní, byť pouze jako záložní, jediný vůz ev. č. 3613. Na svou poslední službu bude vypraven dne 6. února 2022, čímž bude po 14 letech uzavřena kapitola provozu nízkopodlažních kloubových trolejbusů Škoda 25Tr Citelis 1B v Brně. Při této poslední službě projede vůz všechny trolejbusové linky. Tato aktualita nabízí kromě jízdního řádu také ohlednutí za provozem těchto trolejbusů v Brně včetně základní technické specifikace.


» číst celý text... číst dále
autor: Lukin, 3. 2. 2022, trvalý odkaz