Změny v dopravě od 1. července 2021 | Aktuality | MHD Brno
Fórum Fotogalerie Online sledování Vypravenost Evidence

Změny v dopravě od 1. července 2021

Výluka tramvají do Starého Lískovce si vyžádá i přerušení provozu v úseku Vsetínská – Krematorium S platností od 1. července 2021 dojde k následujícím změnám v dopravě:

Organizace provozu na linkách MHD
Linky 184 pojedou podle jízdních řádů pro pracovní dny – prázdniny. Školní autobusové linky š85š88 a školní spoje na autobusových linkách 52, 54, 65 a 70 budou mimo provoz.

Obnovení provozu tramvají do Komárova
Na konci června bude ukončena výstavba nové tramvajové trati v ulici Plotní a od čtvrtka 1. července 2021 se obnovuje provoz tramvají do Komárova. Linka 9 se vrací na svou trasu do Juliánova a linka 12 se vrací na svou trasu do smyčky Komárov s tím, že v úseku Úzká – Konopná pojede po nové trati přes zastávku Autobusové nádraží. V této souvislosti dojde také ke změně vedení autobusových linek v jižní části města a ke změně obsluhy zastávek v okolí ÚAN Zvonařka.

Výluka tramvají do Starého Lískovce – 2. etapa
Vzhledem k pokračující rekonstrukci tramvajové tratě do Starého Lískovce bude o letních prázdninách vyloučen provoz tramvají již od zastávek Vsetínská a Celní. Linky 6 a 8 budou odkloněny do smyčky Ústřední hřbitov, náhradní dopravu zajistí kyvadlová tramvajová linka 7 v úseku Hlavní nádraží – Vsetínská a prodloužené autobusové linky x6, x8 a 61 (podrobnosti).

Uzavírka ulice Tuřanka
Z důvodu rekonstrukce inženýrských sítí bude pro veškerou dopravu uzavřena ulice Tuřanka. Provoz linky 31 proto zajistí autobusy, které pojedou v úseku Vlárská – Krejčího odklonem přes zastávku Slatina, sídliště. Částečnou náhradní dopravu zajistí autobusová linka x31 v trase Hlavní nádraží – Řípská – Slatina, nádraží. Linka 78 bude v úseku Slatina, rozcestí – Řípská odkloněna přes zastávku Vozovna Slatina (podrobnosti).
V průběhu léta se dále předpokládá částečná uzavírka silnice mezi Slatinou a Šlapanicemi. Změna se dotkne linek 31 a N96, podrobnosti budou zveřejněny.

Úplná uzavírka ulice Křížkovského
S ohledem na postup prací při rekonstrukci inženýrských sítí bude během července zahájena úplná uzavírka ulice Křížkovského. Už od 1. července 2021 proto pojedou okružní autobusové linky 44 a 84 v úseku Pisárky – Mendlovo náměstí přímo ulicí Hlinky, pro zajištění obsluhy oblasti ulice Bauerovy bude linka 52 odkloněna přes zastávky Riviéra, Bauerova, Velodrom a Poříčí (podrobnosti).

Uzavírka Pisáreckého tunelu
Z důvodu plánované uzavírky Pisáreckého tunelu a dopravních omezení v ulici Žabovřeské bude po dobu letních prázdnin zrušena autobusová linka E56.

Další etapy opravy křižovatky u Semilassa
O prodlouženém víkendu 3. – 6. července 2021 proběhne úplná výluka tramvají u Semilassa. Linka 1 bude ukončena před křižovatkou, linka 6 pojede z České odklonem do smyčky Červinkova. Od středy 7. července 2021 pak pojedou linky 1 a 6 ke královopolskému nádraží a náhradní dopravu v úseku Semilasso (zastávka mezi křižovatkami s ulicemi Havlišovou a Boženy Němcové) – Řečkovice zajistí tramvajová linka x1.

Ukončení dlouhodobých výluk a další změny
– Bude ukončena výluka autobusů v Bosonohách. Linka x8 (a po ukončení výluky tramvají do Starého Lískovce obnovená linka 69) pojede opět přes zastávku Hoštická do smyčky Bosonohy.
– Část spojů linky 10 bude ze smyčky Geislerova prodloužena přes zastávku Krásného do smyčky Novolíšeňská.
– Bude ukončena výluka autobusů u obchodního centra Futurum. Linka 82 bude trvale obsluhovat novou zastávku OC Futurum u parkovacího domu.
– Konečná zastávka linky 40 Univerzitní kampus - sever ponese nově název Studentská.
– Dojde také k přejmenování zastávek Autobusové nádraží a Zvonařka, podrobnosti jsou uvedeny v textu o obnovení provozu tramvají do Komárova.
– Bude obnoven provoz sezónní historické tramvajové linky H4. Linka bude v provozu vždy v nepracovních dnech v pozměněné trase Nové sady - smyčka – Náměstí Svobody – Česká – Malinovského náměstí a je zde plánováno nasazování tramvají mv6 107, 4MT 134 a T2 1435.
– Bude obnoven provoz sezónní minibusové linky 80 v trase Česká – Hrad Špilberk. Linka bude v provozu vždy v pátek, sobotu a neděli s odjezdy v 9:30, 13:30 a 17:30 z České a v 9:37, 13:37 a 17:37 zpět od hradu Špilberk.
– Provoz linek H4 a 80 se předpokládá do úterý 28. září 2021 (státní svátek).
autor: Miky, 28. 6. 2021, Změny v dopravě, trvalý odkaz